KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12533472
nr 1253 3472
Boris Ottenberg
(1891-1946), Sverige
Oljemålning, Kustlandskap. Signerad, daterad 1934, oramad. Olja på duk, uppklistrad, 33x50 cm
Boris Ottenberg, svensk målare född 1891, död 1946.
Utrop:
1.500 kr
Såld:
2.400 kr
måndag 6 maj 2019
kl 19:31:08
1.000 kr
1.100 kr
1.300 kr
1.200 kr
1.300 kr (Budbetjänt)
1.400 kr
1.700 kr
1.600 kr
1.700 kr (Budbetjänt)
1.800 kr
2.000 kr
2.000 kr
2.000 kr (Budbetjänt)
2.200 kr